راهنمای بیماران ارتودنسی در زمان تعطیلی مطب به علت شیوع کرونا

راهنمای بیماران ارتودنسی در زمان تعطیلی مطب به علت شیوع کرونا

اطلاع رسانی و راهنمایی به مراجعین محترم که تحت درمان ارتودنسی توسط آقای دکتر معتمدیان بودند. خواهشمند است تمامی مواردی که در ادامه آمده است را با دقت و حوصله مطالعه بفرمایید.

1. همانطور که اطلاع دارید به علت شیوع ویروس کرونا تنها انجام خدمات اورژانسی مجاز می باشد. شروع بازگشایی کلینیک ها در حوزه اختیارات وزارتخانه بوده و به محض مساعد شدن شرایط با شما تماس خواهیم گرفت و درمان را ادامه خواهیم داد. فعلا تنها موارد اورژانس را پیگیری و درمان خواهیم کرد. زمان ادامه درمان بستگی به زمان پایان اپیدمی دارد.

2. درمان شما برای ما بسیار مهم است. هیچکس از شیوع بیماری و تعطیلی خوشحال نیست، اما این تعطیلی برای حفظ سلامت شما می باشد. چرا که فضای بسته کلینیک های دندانپزشکی و پخش شدن ذرات از دهان بیماران، شرایط را برای انتقال بیماری مساعد میکند.

3. منطقی است در این شرایط نگران وضعیت دندان هایتان باشید. توجه کنید که اگر وضعیت بهداشت را خوب رعایت کنید، اتفاق بد و غیرقابل جبرانی رخ نمی‌دهد.

4. با توجه به اینکه فعلا کلینیک ها تعطیل هستند، درمان شما کمی طولانی تر خواهد شد. هرچند اضافه شدن چند ماه به درمان ارتودنسی مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند، برای اینکه حداقل عوارض را داشته باشد، لطفا به بهداشت دندان ها و شکسته نشدن براکت ها دقت کنید. مواردی که نیاز به رسیدگی دارند را از طریق پرونده ها پیگیری می کنیم.

5. در طی این مدت تعطیلی، لطفا به خوبی بهداشت دهان را رعایت کنید. استفاده از مسواک بین دندانی برای تمیز کردن اطراف همه براکت ها اکیدا توصیه می شود. این مهمترین کاری است که شما در این مدت می توانید انجام دهید.

6. در صورتی که براکتی شکسته یا کنده شده است، با توجه به اینکه فعلا قابل اصلاح و چسباندن نیست، نگران نشوید. این موارد بعدا قابل جبران می باشد.

7. در صورتی که براکت شکسته شده یا اضافه سیم از انتهای براکت ها خارج شده و موجب اذیت و آزرده شدن لثه شما می شود، یک پیام خصوصی به شماره واتساپ 09223001350 بفرستید و عکس دندان تان را بفرستید تا شما را راهنمایی کنیم.

8. در صورتی که مشکل دیگری دارید یا نگران وضعیت دندان هایتان هستید، حتما به صورت خصوصی به شماره واتساپ 09223001350 پیام بدهید.

9. مراجعین محترمی که پلاک متحرک داشتند، لطفا در این مدت به خوبی از پلاک استفاده کنند و بهداشت آن را رعایت کنند.

10. برای مراجعینی که پلاک متحرک داشتند و گفته شده بود هر هفته پیچ آن یک دور چرخانده شود، حتما به صورت خصوصی به شماره واتساپ 09223001350 پیام دهید تا در مورد ادامه باز کردن پیچ به شما راهنمایی شود.

 

سلامت و رضایت شما مهمترین هدف ماست.


چاپ   ایمیل