روش ساده حل کردن موقت مشکل تیزی سیم ارتودنسی و شکستن براکت

روش ساده حل کردن موقت مشکل تیزی سیم ارتودنسی و شکستن براکت

در این بخش به کمک تصاویر مناسب و توضیحات کافی، روش کنترل تمامی مشکلات احتمالی توضیح داده شده است. در صورت تعطیلی طولانی مدت از این راهنما برای حل مشکل و ناراحتی استفاده کنید.

در صورتی که برای حل مشکل آسیب و شکستن دستگاه های ارتودنسی نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، به شماره واتساپ 09223001350 پیام دهید یا در اینستاگرام دایرکت بدهید.

 

مشکل 1: سیم بیرون زده و نوک تیز

چنانچه سیم ارتودنسی که دور براکت پیچانده شده است با لب شما تماس دارد و موجب پارگی شده است، از یک انتهای یک مداد پاک کن نرم استفاده کنید و سیم بیرون زده را به سمت دندان هل دهید. همچنین می توانید موم یا آدامس روی ناحیه تیزی قرار دهید.

سیم نوک تیز بیرون زده ارتودنسیسیم نوک تیز بیرون زده ارتودنسی 

 

مشکل 2: براکت شل شده یا چرخیده

اگر براکت چرخیده است و لبه های تیز آن اذیت می کند، از یک موچین تمیز برای جابجا کردن آن استفاده کند. اگر براکت جدا شده است اما ناراحتی ایجاد نکرده است، نیاز به هیچ کار فوری نیست. در زمان مناسب آن را مجددا خواهیم چسباند.

 براکت شکسته یا براکت شل شدهبراکت شکسته یا براکت شل شده 

 

مشکل 3: باز شدن حلقه لاستیکی دور براکت

اگر حلقه لاستیکی دور براکت جدا شده و لبه های تیز براکت آزار دهنده است، می توانید روی آن موم یا آدامس قرار دهید. اگر اذیتی ندارد نیاز به کار خاصی به صورت فوری نیست.

 در آمدن کش دور براکتدر آمدن کش دور براکت

 

مشکل 4: سیم اضافی بیرون زده از انتها

اگر سیم از انتهای تیوب بیرون زده است و موجب اذیت لثه می شود، با یک ناخن گیر تمیز و نو اضافی سیم را بچینید. مراقب باشید که براکت ها کنده نشوند. اگر اذیتی ندارد نیاز به اقدام فوری نیست.

 سیم بیرون زده ارتودنسیسیم بیرون زده ارتودنسی

 

مشکل 5: در آمدن سیم از داخل تیوب و براکت

بهتر است با یک موچین تمیز، سیم را وارد براکت یا تیوب کنید. اگر نتوانستید، سیم اضافی را بچینید. البته اگر سیم اضافی شما را اذیت نمی کند، نیازی به اقدام فوری خاصی نیست.

بیرون آمدن سیم از براکت ارتودنسیبیرون آمدن سیم از براکت ارتودنسی


چاپ   ایمیل